Pergule Tente

Balkon Tente

Balkon için kullanıma uygun olan tentenin tarihine baktığımız zaman ilk olarak Hindistan’da kullanılmıştır. Daha sonra birçok model geliştirilerek bugüne kadar gelmiştir. Balkon tente özel tasarımıyla güneşli havalarda ya da diğer olumsuz hava şartlarında evlerin balkonlarını koruma görevi üstlenmiştir. Ayrıca şık görünümü ile balkona güzel bir hava katmaktadır.Tente ürünleri su ve ışık etkilerine karşı dayanıklı olan kumaşlardan yapılmış, su ve güneş ışıklarına karşı mevsimine göre korumayı sağlayan bahçe, havuz ve kafelerde kullanımı tercih edilen malzemenin genel ismidir. Branda ve tente birbiriyle aynı yerlerde kullanılmış olsa dahi genel olarak bakıldığında farklı türlerdir. Tenteler genel olarak çay bahçeleri, parklar ve bahçeler, kumsallar gibi yağmur ve güneşten korunmak istenen alanlarda kullanıldığı gibi günümüzde artık çok yaygın olarak tekne ve araçlarda da kullanılmaktadır. Balkon tente ürünleri özel kumaşlardan yapıldığından dolayı su ve ışık etkilerine oldukça dayanıklıdır. Her mevsime göre güneş ve güneş ışıklarına karşı koruma sağlamakta oldukça iyi bir sistemdir. Bahçe, havuz ve kafelerde kullanımı daha çok tercih edilen tente balkonlarda da oldukça sık kullanılmaktadır. Branda ve tente çoğu zaman aynı yerlerde kullanılsa dahi genel olarak bakıldığı zaman farklı türlerdir. Tenteler yaygın olarak çay bahçeleri, parklar, bahçeler kumsallar gibi güneş ve yağmurdan koruma gereken alanlarda kullanılsa bile son zamanlarda artık çok yaygın olarak tekne ve araç gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Kısaca açıklayacak olursak tenteler yağmurun ve güneş ışınlarının istenmeyen etkilerinden korunma amacıyla her ortamda, mekanda, araçlarda kullanılmaktadır. Branda denildiği zaman su ve ışığa karşı dayanıklı kumaştan üretimiş bir ürün olarak bilinmektedir. Güneş ışınlarından, yağmurdan, tozdan ve rüzgardan korunmaya oldukça iyi sağlar. Sadece işyerlerinde ve kafelerde tercih edilmediği gibi evlerde de kullanılmaktadır. Örneğin sigara yasağının olduğu yerlerde açık alanlar soğuk havalarda branda ile çevrilir.Yaz aylarında ise brandalar havuz ve plajlarla oldukça ilgi göre ve tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkar. Tente ve brandanın ortak özelliklerine bakacak olursak ikisi de hava şarlarına karşı dayanıklı ve sağlamdır. Balkon baz alınarak üretilen tenteler tek bir çeşitle sınırlı kalmayıp, birçok model ve renk seçenekleri vardır.Tamamen müşteri isteğine yönelik, onları önemseyen ve düşüncelerini baz alan firmalar, her renk ve desende üretimi rahatlıkla sağlamaktadır. Ayrıca cam balkon sistemleri ise çok kısıtlı ürün yelpazesine sahiptir. Her müşteri için uygun bir fiyatta olmaması da muhtemeldir. Bu yüzden işlevsellik ve kullanışlılık göz önüne alındığında müşteriler tarafından tente daha çok tercih edilmektedir.

Balkon İçin Tente Modelleri

Dış mekanlardan olan balkon için üretilen tente çeşitleri arasında seçim yapmak çok zor olabilmektedir. Üretici firmalar ürettiği balkon tente modelleri ile çok şık ve zarif görünüme sahip olup bu sebepten dolayı müşteri, karar vermekte oldukça zorlanabilmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesinden dolayı tente modellerinde kumandalı, elektrikli gibi ürün çeşitliliği de artmıştır. Seçilmiş olan ve istenen modele göre ister açılıp kapanan ya da sabit şekilde üretimi yapılıp, çok kısa sürede balkona montesi sağlanabilmektedir. Önemli olan nokta balkon ölçüsüne uygun ve en çok yakışacak modeli seçip yaptırmaktır.

Balkon Tentesi Fiyatları

Balkon tente fiyatları, kullanılacak olan kumaştan başlayarak, ölçüsüne ya da hangi modelde  tercih etmiş olduğunuza göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Tam olarak balkon tentesi için fiyat söylemek doğru değildir çünkü fiyatı belirleyen etkenler bulunmaktadır.İlk yapmanız gereken istediğiniz tente  modelini ve balkonunuzun ölçülerini belirterek, güncel balkon tentesi fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapmak oldukça yarar sağlayacaktır. Tenteler; modeline ve ölçülerine göre değişkenlik gösteren fiyatlara sahiptir. Dört mevsim boyunca balkonlarda rahatlıkla oturabilecek ortam oluşturan tente fiyatları modeline, ölçüsüne, rengine ve kumaş çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Firmalar belli bir zaman içinde ve aralıklarda, kampanya uygulaması yaparak satışlarını gerçekleştirebiliyor. Gerek peşin alımlarda gerekse taksitli olarak alımlarda uygun fiyatlar ile müşteriye en şık tenteleri sunuyor.

 

Balkon Tentesi  Modelleri

Balkon tentesi modelleri birçok  tente sistemine de uyarlanır. Her bir tente modelinin farklı bir şıklığı olduğu bilindiğinden, tente modelleri arasında  seçim yapmak oldukça zor olabilmektedir. Balkon tentesi  isteğinize bağlı her renk ve desende  yapılabilmekte ve montajı kısa  bir zaman içerisinde  yapılmaktadır. Balkon tenteler, kullanılan özel kumaşından dolayı  renk bakımından çok uzun yıllar dayanıklı ve sağlamlık özelliklerini korumaktadır. Ayrıca seçilmiş olan balkon tentesi modeline göre, sabit ya da açılıp kapanır sistemde  yapılabilmektedir.